logo-carefleet-2017
Tytuł:

Przewidywalność kosztów największą zaletą wynajmu długoterminowego samochodów w sektorze MSP - Samar

Logo:
2
Data:
01-06-2016, 
Autor:
Klaudia Kowalczyk, 
Kategoria:
Aktualności
Długi tekst:

Popularność usług branży CFM wśród małych i średnich firm systematycznie rośnie.  Już niemal co 5 firma z sektora MŚP korzysta z wynajmu długoterminowego samochodów – wynika z badania zrealizowanego w drugim kwartale 2016 r. na zlecenie Carefleet S.A. Dla prawie połowy ankietowanych przewidywalność kosztów stanowi największą korzyść z usługi.


            Wynajem długoterminowy to model budowania firmowych flot pojazdów, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dużych podmiotów gospodarczych, a w ostatnich latach jest coraz chętniej wdrażany także w przedsiębiorstwach z sektora MŚP. Jak pokazują wyniki badania zrealizowanego dla Carefleet S.A. z roku na rok w sektorze MŚP rośnie znajomość usług oferowanych przez branżę Car Fleet Management. Już prawie 80% przedstawicieli mikro, małych i średnich firm wie, czym jest wynajem długoterminowy samochodów. To o 23% więcej niż w 2009 roku. Na popularność usługi wpływa zarówno zmiana w mentalności właścicieli firm, którzy coraz częściej wolą z auta korzystać niż je posiadać, a także liczne profity, jakie niesie ze sobą wynajem długoterminowy. Dla prawie połowy przedstawicieli firm z sektora MŚP przewidywalność kosztów stanowi największą korzyść wynajmu długoterminowego samochodów. Badani przedsiębiorcy zwrócili również uwagę na możliwość relatywnie częstej wymiany aut (36,8%) oraz korzyści finansowe (36,8%).


Wynajem długoterminowy nie tylko gwarantuje przewidywalność opłat, ale również umożliwia redukcję kosztów, które trzeba ponosić w przypadku zakupu pojazdów na własność. Czynsz za wynajem długoterminowy samochodu jest niezmienny i oprócz finansowania auta, pokrywa m.in. koszt serwisu mechanicznego, sezonową wymianę opon oraz ubezpieczenia – mówi Jarosław Pleskot, Dyrektor Finansowy w Carefleet S.A.


            Usługa wynajmu długoterminowego cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Osiągnięta w 2015 roku dynamika wzrostu łącznej liczby aut w usługach CFM na poziomie 16,6% jest najwyższą odnotowaną przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Oznacza to, że co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach w 2015r. znajdował się w usługach wynajmu długoterminowego.

Zdjęcia:
2

Korzystając z naszego serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, dowiedz się więcej.